Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Autor: Piotr Zabiegaj
Opublikowane: 2016-10-21 09:36:21

Redaktor Prowadzący


15 października w Dolinie Charlotty koło Słupska odbyła się ostatnia w tym roku edycja biegu z przeszkodami - Mud Max. Na starcie pojawiło się ponad 700 śmiałków startujących w najbardziej extremalnym biegu organizowanym w Polsce. Na trasie czekało 40 przeszkód stworzonych przez organizatorów oraz liczne przeszkody naturalne na terenie Doliny Charlotty.

Miłośnicy błotnych kąpieli startowali w kilku falach, które poprzedzone były specjalnymi rozgrzewkami. Zagrzewani do walki z własnymi słabościami i przeszkodami parli do mety nie zapominając jednak o najważniejszym celu - dobrej zabawie i wzajemnej pomocy na trasie! Biorąc pod uwagę, że duża część uczestników to osoby biegnące dla frajdy, wspierając się na trasie, dali przykład, że w pojedynkę ciężko byłoby pokonać hardcorowe podbiegi i ściany, lecz z pomocą współbiegnących wszystko staje się możliwe. Biegacze wykazali się doskonałym przygotowaniem do ekstremalnego wycisku- zarówno fizycznego jak i psychicznego.

„Jako arenę zmagań trzeciej edycji Mud Max wybraliśmy malownicze a zarazem ekstremalnie trudne tereny wokół Doliny Charlotty. Większość uczestników doświadczonych w startach w biegach o podobnej formule zgodnie twierdziła, że była to najtrudniejsza trasa na jakiej przyszło im rywalizować w 2016 roku. Nowicjusze startujący po raz pierwszy na mecie czuli wielką satysfakcję z ukończenia morderczej trasy” - Mówi Grzegorz Zabieglik organizator biegu.

Wizja błotnych przepraw nie zgasiła zapału przede wszystkim dzieci. Wystartowały one w biegu Mud Max Kids przygotowanym specjalnie dla nich na jednokilometrowym odcinku wraz z 10 przeszkodami. Wszyscy, którzy dotarli do mety otrzymali medale, koszulki Finishera i inne upominki. Najważniejsza jednak była radość dzieci i duma rodziców po ukończonym wyzwaniu.

Każda edycja Mud Max jest inna. Organizatorzy stawiają przede wszystkim na jakość i różnorodność trasy, by dostarczać uczestnikom mocnych wrażeń. Tworząc bieg umiejętnie wykorzystują każdy skrawek terenu, aby trasa biegu była wystarczająco trudnym i ciekawym wyzwaniem dla każdego z uczestników.

„Na Mud Max zgłosić się może każdy, co polecamy, ponieważ w odróżnieniu od innych biegów tworzony jest z pasji i z wyobraźnią.”- kończy Grzegorz Zabieglik organizator biegu.

O biegu Mud Max (www.mudmax.pl)

Mud Max to bieg ekstremalny inny niż wszystkie. Siedmiokilometrowy odcinek naszpikowany przeszkodami, zarówno naturalnymi jak i sztucznymi. Daje możliwość pokonania własnych słabości i poznania granic swoich możliwości. Organizatorem Mud Max jest Agencja Eventowa Hunter Extreme. Bogate doświadczenie, pełen profesjonalizm i zaangażowanie gwarantuje przygotowanie wydarzenia na najwyższym poziomie.

Więcej informacji: www.mudmax.pl

Sławek Zabieglik, Mud Max

kom.: +48 695 190 830

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.