Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Autor: Piotr Zabiegaj
Opublikowane: 2016-08-09 16:02:41

Redaktor Prowadzący


Faworyci nie zawiedli. Sobierajski i Szaruga najlepsi w Runmageddon Games Stalowa Wola.

Sobotnia edycja Runmageddon Games, która odbyła się na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli była jubileuszową, dziesiątą odsłoną cyklu zawodów sprawnościowych rozgrywanych na 200 metrowym torze przeszkód. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się absolutny dominator Wojciech „Sobieraj” Sobierajski, który zachował tym samym miano niepokonanego w Runmageddon Games. We wszystkich dotychczasowych edycjach nikt nie dał mu rady! W konkurencji kobiet zwyciężyła Małgorzata Szaruga, która na najwyższym podium w cyklu stanęła po raz siódmy. W zgodnej opinii uczestników jubileuszowa edycja w Stalowej Woli była najcięższa z dotychczasowych.

W rywalizacji wzięło udział prawie 60 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Wśród uczestników znalazł się Mistrz Polski w zapasach, który na turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio zajął 7 miejsce. Poziom trudności trasy oraz mocna konkurencja nie pozwoliły mu jednak awansować do finału zawodów.

W finale Wojciech Sobierajski zmierzył się z Patrykiem Marszałowiczem, a Małgorzata Szaruga z Martą Haliniak. Pojedynki były bardzo emocjonujące, ale faworyci stanęli na wysokości zadania. Na najwyższym stopniu podium stanęli Wojciech Sobierajski i Małgorzata Szaruga, czyli dominatorzy w Runmageddon Games. Zwycięzcy stalowowolskich zawodów otrzymali nagrody finansowe, vouchery od invictus Fitness oraz paczki suplementów od Energy Zone.

Uczestnicy stalowowolskiej edycji Runmageddonu Games pokonywali wysokie ściany, przerzucali wielkie opony, przenosili ciężkie wiadra oraz wspinali się po linach. Przeszkody na torze zmieniały się zależnie od tego, czy rozgrywane były eliminacje czy runda finałowa, która prowadzona była w formie pucharowej (ćwierćfinały, półfinał i finał). O tym jak rosła trudność toru przeszkód świadczą czasy uzyskane przez Wojciecha Sobierajskiego. W eliminacjach pokonał tor w 2:11:72, w ćwierćfinale 3:07:68 w półfinale 4:02:84 a w finale ponad 7 minut!

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FRunmageddonGames%2Fvideos%2F999299663521909%2F&show_text=0&width=400"

Film z finału mężczyzn.

Runmageddon to największy i najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Polsce. Stalowa Wola była gospodarzem pierwszej podkarpackiej imprezy pod szyldem w formule Games łączącej w sobie zarówno elementy biegu przeszkodowego jak i treningu siłowego. Wymaga od zawodników niesamowitej sprawności połączonej z dużą szybkością, ponieważ o zwycięstwie w tych zawodach często decydują ułamki sekund. 

Runmageddon Games w Stalowej Woli zorganizowany został dzięki współpracy z galerią handlową VIVO! Stalowa Wola oraz Prezydentem Miasta Lucjuszem Nadbereżnym.