Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Autor: 90Trener89
Opublikowane: 2016-01-19 18:36:27


Polki i Polacy zaczynają sobie zdawać sprawę, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Regularnie wykonywane ćwiczenia pomagają dbać nam o nasze zdrowie i wydolność organizmu. Niektórzy, dzięki ćwiczeniom zmniejszają ilość zbędnych kilogramów, a jeszcze inni rzeźbią swoje ciało i eksponują odpowiednie mięśnie. Siłownie są coraz popularniejszymi miejscami i wiele osób korzysta z ich usług. Dużo ludzi regularnie ćwiczy, aby osiągnąć wymienione wyżej cele. Mało kto jednak wie, że tak naprawdę to samo - a nawet skuteczniej - można robić … we własnym mieszkaniu. Jakie są główne zalety domowej siłowni?

 Wiele urządzeń na siłowni jest nam niepotrzebnych. Inne zaś są szczególnie oblegane i czasami trzeba czekać na swoją kolej, aby się zwolniły. Oczywiście, nie przekłada się to zbyt dobrze na efektywność treningu. Warto, zatem, mieć w swoim domu tylko najpotrzebniejszy sprzęt, który i tak pozwoli nam trenować wszystkie najważniejsze partie ciała. Na urządzenie domowej siłowi wcale nie potrzeba dużo miejsca.

Co dzięki temu zyskujemy? Oszczędność pieniędzy i czasu. Karnety na siłownię kosztują dość sporo. Te środki można przeznaczyć na zakup sprzętu do swojego domu. W ten sposób można mieć w zaciszu własnego kąta swoją siłownię. Na początku trzeba liczyć się z wydatkami, ale jest to inwestycja, która na pewno się zwróci. Poza tym, mamy szansę ćwiczyć, kiedy tylko chcemy. Siłownie mają swoje godziny otwarcia, które niektórym - ze względu na wykonywane na co dzień obowiązki - nie do końca pasują. Mając u siebie wszystkie najważniejsze urządzenia nie będzie takiego problemu, bo czas rozpoczęcia i zakończenia treningu zależy tylko i wyłącznie od nas.

Na domowej siłowni nie musimy się wstydzić swojego ciała, a także stopnia naszego wytrenowania! Ćwiczymy swoim rytmem i nie robimy nic ponad siłę. Dzięki temu możemy skupić się tylko na sobie, a nie na spojrzeniach osób, które ćwiczą obok. We własnym domu generalnie można się o wiele lepiej skoncentrować na wykonywanych ćwiczeniach. Na siłowni jest zazwyczaj sporo osób, które trenują na różnych przyrządach i tworzą hałas. Niektórych to po prostu mocno rozprasza.

 Jakie przyrządy powinny znaleźć się w domowej siłowni? Wszystko zależy od danej osoby i od tego, na czym jej najbardziej zależy. Na pewno, w każdym takim miejscu, znajdują się takie elementy jak ławka do wykonywania ćwiczeń, hantle, obciążenia czy gryfy. Sporo osób ma też bieżnię czy rower stacjonarny. Te urządzenia pozwalają wykonywać multum przydatnych ćwiczeń, które wpływają na wydolność organizmu, redukują tkankę tłuszczową, eksponują mięśnie różnych partii ciała i ogólnie poprawiają nasze zdrowie.