Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gosia Mekal

Autor: Gosia Mekal
Opublikowane: 2015-08-28 14:59:22

Instruktor Zumby


 

Wielkie marzenie małego chłopca

Każde kilkuletnie dziecko marzy, by w przyszłości stać się kimś ważnym – mieć wspaniały zawód, robić wielkie rzeczy. Jeden chce być strażakiem, inny policjantem, a ktoś jeszcze lekarzem czy piosenkarzem. Alberto Perez, dziś znany jako „ojciec” ZUMBY, od małego wiedział jedno – chciał zostać tancerzem. Jego muzyczna rodzina od początku wpajała mu taneczną pasję, którą wszyscy podzielali i wspólnie celebrowali. Kubańczycy słyną ze swojej lekkości i zamiłowania do muzyki, dlatego w tym rejonie nie było to niczym szczególnym. Jednak chłopiec, coraz bardziej zafascynowany tą dziedziną, chciał więcej. Już jako nastolatek prowadził zajęcia taneczne, z zamiłowaniem ucząc i przekazując swoją pasję, a wieczorami zarabiał występując w klubach nocnych. Z tańcem chciał wiązać swoją przyszłość, jednak nigdy nie przypuszczał, że jego kariera rozwinie się na globalną skalę, a marka nowego rodzaju zajęć będzie znana na całym świecie.

Jak powstała ZUMBA?

Alberto, jako 17-letni instruktor aerobiku, nigdy nie narzekał na niską frekwencję na zajęciach. Jednak jeden dzień przeważył o losie młodego chłopaka. Otóż pewnego razu zapomniał zabrać swoich kaset z muzyką do ćwiczeń. Do rozpoczęcia zajęć zostało niewiele czasu - było więc zdecydowanie za późno, by wrócić do domu po materiał muzyczny. Liczyła się każda sekunda, a wyjście z sytuacji wydawało się beznadziejne. Kolumbijczyk postanowił więc zaryzykować i zaserwował grupie mieszankę latynoskich rytmów: salsy i merengue. Ku jego wielkiemu zdumieniu, uczestnicy byli zachwyceni! Co więcej, do sali zaczęli wchodzić inni ćwiczący na siłowni, dołączając ze swoim entuzjazmem i wyraźnym zainteresowaniem. Instruktor z coraz większą pewnością siebie kontynuował improwizację, by po zakończeniu zajęć otrzymać gromkie brawa i słowa uznania. Wszyscy tam obecnych zachwyceni byli połączeniem nowym tańca i fitnessu, dlatego ta forma zajęć na stałe zawitała w grafiku kolumbijskiego klubu, a sukces tych zajęć bez wątpienia zaważył na dalszym rozwoju ZUMBY i karierze nastolatka.

Rozwój ZUMBY w USA

Instruktor nie poprzestawał na swoim rozwoju i jako 29-latek wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by tam zarażać tą oryginalną formą taneczną. Amerykanie jednak nie przywitali go z takim samym entuzjazmem, co Kolumbijczycy. Dopiero po dwóch latach aktywności został zauważony przez matkę Alberto Perlmana, który wkrótce stał się jego wspólnikiem. Od 2001 roku promowali ZUMBĘ poprzez stacjonarne zajęcia fitness oraz sprzedaż płyt DVD. Co ciekawe, początkowo działali jako dwie osobne organizacje: Zumba Productions, LLC (Alberto Perlman i Alberto Aghion) oraz ZUMBA Beto Enterprises, LLC (Alberto Perez). W 2006 roku utworzyli wspólną firmę, znaną dziś pod nazwą ZUMBA Fitness, LLC. Obecnie ZUMBA znana jest w ponad 180 krajach na całym świecie posiadając 200 000 placówek. Już 15 milionów Zumbowiczów cieszy się wesołą aktywnością każdego dnia – a liczba ta stale rośnie!