Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gosia Mekal

Autor: Gosia Mekal
Opublikowane: 2015-10-16 17:08:06

Instruktor Zumby


 

Trening aerobowy łączący taniec i fitness, czyli ZUMBA, znana jest już na całym świecie. Występująca pod postacią „pierwotną” jest najbardziej kojarzona, lecz miłośnicy tego rodzaju zajęć mogą wybierać wśród różnorodnych jej odmian. Każda z nich bazuje na latynoskich rytmach z domieszką innych tańców, lecz posiada elementy charakterystyczne, dzięki czemu każdy może wybrać coś, co sprawia mu największą radość!

 •  ZUMBA – trening interwałowy podstawowy, angażujący wszystkie partie mięśniowe. Zajęcia odbywają się w klubie fitness, na sali gimnastycznej czy w dowolnym miejscu – wystarczy tylko muzyka i dobry humor! Łączy elementy fitness (zajęcia cardio, rozbudowa mięśni, kształtowanie balansu ciała i mobilności). Dodaje energii i napawa optymizmem.
 •  ZUMBA Step – zajęcia z wykorzystaniem stepów. Główny nacisk kładzie się na dolne partie mięśniowe, wciąż pozostawiając całe ciało zaangażowane w ruch. Zwiększone spalanie. Poprawa stabilności i balansu to tylko część korzyści, które przynosi ZUMBA Step.
 •  ZUMBA Toning – dodanie niewielkiego obciążenia do podstawowego treningu ZUMBA. Układy Toning zawierają kontrolowane elementy, by bezpiecznie wzmocnić górne partie mięśniowe, wciąż jednak pozostawiając wesoły charakter ZUMBY. Zajęcia tego typu poprawiają poczucie rytmu i koordynację oraz doskonale modelują przede wszystkim ręce i ramiona. Rekomendowane ciężarki dla osób początkujących i średniozaawansowanych to 0,5 kg na każdą rękę.
 •  Aqua ZUMBA – przeniesienie typowej ZUMBY do wody. Zajęcia w basenie odciążają stawy i sprawiają, że trening jest w pełni bezpieczny. Opór wody znakomicie wzmacnia całe ciało bez konieczności użycia dodatkowych przyrządów. Aqua ZUMBA polecana jest przede wszystkim osobom podatnym na kontuzje oraz miłośnikom sportów wodnych.
 •  ZUMBA Senato – trening z wykorzystaniem krzeseł. Łączy zajęcia wzmacniające ze zmysłowymi elementami tańca. Liczne przejścia z pozycji siedzącej do stojącej doskonale sprawdzają się, jako naturalny spalacz kalorii oraz w ekspresowym tempie modelują całą sylwetkę.
 •  ZUMBA Gold – zajęcia o mniejszej intensywności, przeznaczone dla osób starszych. Układyprojektowane są z niezwykłą starannością, by nie obciążały ciała, lecz dawały maksymalną satysfakcję z treningu i widoczne efekty. Poprawiają koordynację oraz zwiększają zakres ruchów.
 •  ZUMBA Gold Toning – dodanie niewielkiego obciążenia do przyjemnych i łatwych do powtórzenia ćwiczeń dla osób starszych. Tempo zajęć jest wolne lub umiarkowane, by w bezpieczny sposób wzmocnić mięśnie bez narażenia ciała na kontuzję.
 •  ZUMBA Kids – idealne zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat. Wprowadzenie aktywności fizycznej u dzieci, zapobiega otyłości i pozwala na pozytywne zużytkowanie dodatkowej energii. Lepsze dotlenienie mózgu poprawia koncentrację i pamięć. Zabawne układy wyzwalają kreatywność, koordynację oraz pewność siebie.
 •  ZUMBA Kids Jr. – Wesołe zajęcia przeznaczone dla maluchów w wieku 4-6 lat. Pozwalają na zabawę i kontakt z rówieśnikami przy jednoczesnym rozwijaniu wyobraźni. Zajęcia ruchowe wprowadzone już od najmłodszych lat, uczą zdrowego stylu życia i rozwijania pasji.
 •  ZUMBINI –zajęcia idealne dla najmłodszych w wieku 0-3 lata. Przyjazna muzyka zachęca do biegania, zabawy i nauki, a przebywanie w kolorowym pomieszczeniu, wśród innych dzieci pozytywnie socjalizuje i ćwiczy wyobraźnię już od najmłodszych lat.
 •  ZUMBA In the Circuit – trening obwodowy z elementami tanecznymi idealny jest dla osób, które kochają siłownię i taniec. To rewelacyjne połączenie daje spektakularne efekty w postaci utraty centymetrów, a także podkręca metabolizm i doskonale rzeźbi sylwetkę.
 •  Plate by ZUMBA – zajęcia mające na celu zwiększenie świadomości zdrowego stylu życia. Skupiają się na planowaniu zdrowszych, pełnowartościowych posiłków oraz zmianie nawyków żywieniowych. Połączenie dowolnego treningu ZUMBA z tego typu wykładami daje stuprocentową gwarancję utraty kilogramów i poprawy jakości życia.