Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Monika Wardęcka

Autor: Monika Wardęcka
Opublikowane: 2016-01-10 17:40:28

Instruktorka Zumba Fitness


Na co dzień serce zumby bije w Miami, gdzie znajduje się słynne Zumba Home Office. Jednak na kilka letnich dni oczy zumbowiczów z całego świata są zwrócone na Orlando!

ZinCon – bo tak w skrócie nazywa się wydarzenie – organizowane jest raz w roku, najczęściej w Orlando na Florydzie. Trwa zazwyczaj cztery dni i gromadzi ludzi z całego świata. Na konwencję może jechać każdy instruktor, który jest członkiem Zumba Instructor Network (więcej na ten temat można znaleźć w tekście „ZIN, czyli kto?”). Informacje na temat wydarzenia pojawiają się najczęściej dużo wcześniej, by każdy mógł się przygotować, zarezerwować hotel itd. 3, 4 miesiące przed konwencją rusza rejestracja – wtedy obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Im wcześniej opłacimy nasz udział, tym więcej ciekawych wydarzeń będzie dostępnych. Później na najbardziej rozchwytywane zajęcia po prostu brakuje miejsc, ale na pocieszenie pozostaje fakt, że w ciągu 4 dni odbywa się około 200 sesji...

Uczestnicy konwencji podkreślają, że panuje tam niezwykła atmosfera, a ludzie są pełni pozytywnej energii. Wszyscy tańczą, śpiewają, robią zakupy, uczą się nowych rzeczy i poznają innych instruktorów. Mówi się, że to coś, czego każdy ZIN powinien choć raz w życiu doświadczyć. Tylko tutaj ma się niepowtarzalną okazję, by strzelić sobie selfie z Beto albo zatańczyć z największymi zumbowymi gwiazdami. Można pójść na szkolenie, master class, sesje poświęcone różnym stylom, np. hip­hop czy latin pop. Stałym elementem ZinCon są prezentacje, podczas których twórcy marki opowiadają o jej funkcjonowaniu, a instruktorzy dzielą się z innymi niezwykłymi, często wzruszającymi historiami z własnego życia. Na uczestników czekają też prawdziwe smaczki: fitness concert, czyli przygotowany z największą starannością koncert gwiazd tworzących zumbową muzykę (np. Prince Roys, Yandel – kto chodzi na zajęcia, ten wie, o kim mowa :)), oraz theme party – impreza tematyczna, podczas której obowiązują np. przebrania.

Z całą pewnością to jedno z najbardziej niesamowitych i energetycznych wydarzeń w zumbowym świecie, zarezerwowane dla instruktorów. Udział w nim jest kosztowny, trzeba mieć wizę, ale atrakcje rekompensują wszelki trud. Przyszłoroczna ZinCon odbędzie się nieco wcześniej, bo między 28 a 31 lipca, tradycyjnie w Orlando.