Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gosia Mekal

Autor: Gosia Mekal
Opublikowane: 2015-07-06 08:57:05

Instruktor Zumby


Czym jest Zumba?
Nie w jednym, lecz aż w dwóch słowach: taniec i fitness - tak najprościej wyjaśnić z czym związane są zajęcia kryjące się pod tą egzotycznie brzmiąca nazwą. Jako forma treningu narodziła się na Kubie, w latach 90. i to całkiem przypadkiem – instruktor, zapominając kasety z muzyką do zajęć, wziął to, co miał w samochodzie. Bazując na swoim doświadczeniu jako trener i choreograf, zaczął improwizować i układać proste, powtarzalne schematy do skocznych, latynoskich rytmów. Ku jego zdumieniu, uczestnicy zajęć byli zachwyceni! ZUMBA powędrowała prosto do Miami, by z stamtąd przenieść się do 40 krajów, w których obecnie około 25 000 instruktorów przekazuje pozytywną energię płynącą z serca kubańskich melodii.

To połączenie tańca i aerobiku daje niesamowity efekt, jakim jest efektywne ćwiczenie cardio. Na zajęciach można spalić średnio aż 600 kcal! Dynamiczne układy pozwalają na zaangażowanie wszystkich mięśni w organizmie, a energiczne ruchy dają poczucie intensywnego treningu. Ciekawe kombinacje kroków i jednocześnie łatwe do przyswojenia układy choreograficzne zachęcają do aktywności każdego, bez względu na wiek czy płeć. Co więcej, nie trzeba mieć doświadczenia ani w tańcu, ani w fitnessie – już po paru razach zapamiętuje się podstawowe kroki.

Ponadto, ZUMBA jest przyjacielem osób odchudzających się. Poza setkami spalonych kalorii, naprzemienne szybkie i wolne rytmy sprawiają, że tętno wzrasta lub spada - a to przekłada się na czerpanie energii ze zbędnych tłuszczów. Mięśnie wzmacniają się, dzięki czemu pomagają zrzucić dodatkowe kilogramy. Już po kilku tygodniach systematycznych ćwiczeń można zauważyć zmiany – wysmuklona sylwetka i wyrzeźbione ciało są tego niezaprzeczalnym dowodem.


Co ciekawe, ten rodzaj zajęć doskonale ćwiczy połączenia neuronalne w mózgu – różnorodne układy choreograficzne wymagają maksymalnego skupienia, dzięki czemu nie tylko ciało pracuje, ale również umysł. W rezultacie zapamiętujemy więcej i łatwiej uczymy się nowych rzeczy.

I najważniejsze – ZUMBA niezaprzeczalnie poprawia humor! Podczas wysiłku fizycznego połączonego z radosną muzyką uwalniane są endorfiny, czyli hormony szczęścia. Ciało się relaksuje, a buzia… sama się śmieje!